Scroll To Top

O naší chovatelské stanici Akita inu

Na této stránce se dozvíte něco více o naší chovatelské stanici Akita inu a ostatních zvířátkách žijících tu s námi.

Naše usedlost se nachází na Berounsku v obci Nenačovice v krásné přírodě na pomezí křivoklátských lesů. Vhodné plemeno pro naší rodinu jsme vybírali pečlivě. Hledali jsme výborného hlídače, věrného společníka a zároveň milého a bezpečného kamaráda pro naše dvě malé dcery. Nakonec jsme se rozhodli pro plemeno Akita inu a začátkem roku 2006 si přivezli domů naší první fenku Bibó. O rok později k nám přibila druhá fenka Nabuko a do třetice jsme do smečky přibrali ještě našeho prvního psa Koto Fuji. Kota jsme si přivezli z Itálie, jako společný dárek k narozeninám. V roce 2012 jsme si od naší fenky NABUKO a psa importovaného z Japonska FUJI GO Hanakawasou nechali fenku FUUKI GO Byu-Ti-Sawa. Na začátku roku 2014 jsme si z chovatelské stanice Hachimantai dovezli naší další fenku YUUKI HIME. Začátkem roku 2017 do naší velké rodiny přibyl nový pejsek Sango ze srbské chovatelské stanice Zero-Sen-Ken. Na konci roku 2020 jsme si udělali radost a získali jsme z maďarské chovatelské stanice Shirakamikensha úžasnou fenku Haru.

Akity jsou u nás celoročně venku, kde mají k dispozici dvě zahrady o celkové rozloze 2000 m2. Na každé zahradě mají prostorný kotec, kde se můžou schovat při nepříznivém počasí a také zateplené boudy. O tom, která bouda komu patří, není ovšem pevně rozhodnuto.

Většinu času tráví naše akití smečka povalováním na dlažbě před domem, kde vychutnává pohodu a čeká na svou pravidelnou procházku, kterou jí dopřáváme každý den. Oba děláme v kanceláři a tak je pro nás večerní procházka po lese příjemný relax.

Na naší usedlosti tu společně s námi žijí také dvě kobylky Ornie a Barunka, kterým patří zbývající část našeho pozemku. Většinu roku jsou celodenně v ohradě, jen v zimě a za špatného počasí pobývají ve stáji.

Chovatelská stanice Byu-Ti-Sawa vznikla začátkem roku 2006. U našich psů klademe velký důraz na charakter. Snažíme se, vybírat do chovu pouze vyrovnané a neagresivní jedince, s cenným, ne příliš rozšířeným rodokmenem. Našim velkým přáním je, aby se každé štěně, které od nás odejde k novým majitelům, stalo krásným a milým společníkem pro celou rodinu. O výsledcích naší práce se můžete více dozvědět v sekci "Štěňata".